Buty do tenisa

Gra w tenisa wymaga szybkiego i niezwykle sprawnego poruszania się po korcie. Dla zawodnika ogromne znaczenie ma nie tylko dobrze opanowany forehand i backhand, ale również praca nóg. Oznacza to, że kluczową rolę w wyposażeniu tenisisty odgrywają buty.

Różne nawierzchnie wiążą się z różnymi warunkami gry. Dlatego obuwie tenisisty pod względem konstrukcji powinno być dopasowane do danego rodzaju kortu. Fundamentalnym elementem w butach do tenisa jest podeszwa. W przypadku kortów ziemnych, które są najpopularniejsze, wybiera się buty z podeszwą jodełkową. Podeszwy z innym rodzajem bieżnika również umożliwiają grę na tego typu korcie, jednak jodełka zapewnia największy poziom komfortu dla użytkownika. W przypadku gry na krytej hali lepiej zdecydować się na buty z płaską podeszwą pokrytą tworzywem o odpowiedniej przyczepności do podłoża. Podczas wyboru butów warto również zwrócić uwagę na właściwy poziom amortyzacji, optymalne dopasowanie obuwia do stopy oraz na system wiązania.

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z tenisem wcale nie muszą wydawać bajońskich sum na obuwie do gry. Profesjonalne i nieobciążające zbytnio portfela obuwie tenisowe oferuje na przykład marka Lotto.