Trapery

Trapery to obuwie, bez którego wielu nie wyobraża sobie sezonu jesienno-zimowego. Buty te powstały, by zapewniać maksymalny poziom komfortu nawet w czasie zmiennych warunków atmosferycznych. To jedna z najlepszych propozycji, kiedy na dworze ciągle pada deszcz lub śnieg oraz wieje silny wiatr.

Trapery najczęściej wykonane są z nubuku lub skóry naturalnej. Za sprawą zastosowanych materiałów cechują się odpornością na działanie czynników zewnętrznych. W połączeniu ze specjalną konstrukcją zapewniają również wodoszczelność. Podwyższona cholewka chroni przed wiatrem i przedostawaniem się śniegu do wnętrza obuwia. W wielu modelach producenci stosują miękki kołnierz wokół kostki, który sprawia, że buty można łatwo dopasować do stopy bez utraty wygody. Gruba podeszwa to gwarancja ochrony przed zimnem. Jej grubość umożliwia użytkowanie butów na różnych rodzajach nawierzchni, a odpowiedni bieżnik uskutecznia przyczepność i chroni przed upadkiem nawet na śliskim podłożu.

Jednym z najpopularniejszych producentów traperów jest marka Timberland, która miała spory wpływ na rozwój wodoodpornego obuwia. Podobne buty można znaleźć również w ofercie marek Confront czy Feewear.